piątek, 16 listopada 2012

Serce oskarżycielem

Już za chwilę kręcimy nowy film. Bardzo się cieszę! Będzie on na podstawie opowiadania Edgara Allana Poe "Serce oskarżycielem". Film przeniesie nas w do XIX-wiecznej Warszawy. Do tego XIX wieku dodamy szczyptę steam punku, gotyckich klimatów. Inspiracji szukamy w filmach Tima Burton'a. Główną bohaterką będzie młoda, tajemnicza kobieta...
na pewno będzie to film z dreszczykiem

Sleepy Hollow, reż. Tim Burton

Tak też, już od paru dni bez reszty pochłonięta jestem szyciem, kiecki dla naszej głównej bohaterki. 
Sukienka ma być inspirowana modą lat 40-tych XIXw.
Kilka inspiracji poniżej:


Minął tydzień. Kończę już szycie żakietu, który w połączeniu ze spódnicą stworzy całość i da wrażenie jednolitej sukni. Zależało mi, aby miał bufiaste rękawy, ale nieco obniżone, aby podkreślał spadziste ramiona oraz wąską talię.

Dzisiaj szyję też nakrycie głowy, tzw. "budkę".
Irena Turnau w Słowniku Ubiorów pisze:
"Budka - kapotka fr. capote - kapelusz damski z końca XVIII w. początkowo było to wygięte, prostokątne rondo, które przywiązywano do głowy wokół policzków. W okresie I Cesarstwa  budka to mała walcowata  główka, rondo rozszerzone i zaokrąglone przy twarzy. W okresie Restauracji - rondo stało się duże, sterczące nad czołem, zaokrąglone przy policzkach, później okrągłe z większą główką. Budki robiono ze słomki, filcu lub tkanin, dekorowano wstążkami, falbankami, sztucznymi kwiatami, piórami i pasmanteria. Budki noszono do lat 60 XIX wieku."
Wydaje mi się, że szukając wzorów najlepiej jest wrzucać w google angielską nazwę - "bonnet".I jeszcze link do strony, gdzie jest duuuużo, dużo więcej:

http://www.metmuseum.org/collections/search-the-collections/80094345?pos=27&rpp=20&pg=2&ft=poke+bonnet

....szyju, szyju, szyju...... :-)Suknia gotowa i kręcenie filmu ukończone!
Premiera już wkrótce, a póki co wrzucam trailer oraz kilka kadrów.

 
Podszepty reż. Julia Bui-Ngoc


1 komentarz: